субота, 23 листопада 2024 р.

 Щороку четверта субота листопада в Україні є Днем вшанування пам'яті жертв Голодоморів 1932- 1933 років коли загинуло близько 10 млн. українців, а також масових штучних голодів 1921 - 1923 років загинуло понад 2 млн. українців і  1946 - 1947 років загинуло близько 1 млн. українців. Вшановувати пам'ять жертв Голодоморів почали 26 листопада 1998 року згідно Указу президента України. У переддень вшанування пам'яті жертв Голодомору було оформлено книжкову викладку та покладено квіти до пам'ятного знака, а 23 листопада долучилися до акції " Запали свічку ", яка започаткована американським істориком, дослідником Голодоморів в Україні  Джеймс Мейс з 2003  року. 

Поставте свічку закатованим живцем, тим хто вмирав від голоду і скрути..                                         І ненародженим, і вже забутим...

У серці - пам'ять і болючий щем...

Вічна пам'ять і вічний спокій жертвам Голодоморів.





середа, 20 листопада 2024 р.

 1000 днів тому Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Подій, що відбувалися за ці неповні три роки, вистачило б декільком націям на кілька епох. І йдеться не лише суто про фронт.

 Перегляд українського документального фільму "Довга доба" (англ. The Hardest Hour) — 2023 року режисера Алана Бадоєва про початок вторгнення Росії в Україну, створений спільно BADOEVTEAM і 1+1 Media. Він розповідає про перші дні російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року.  Проєкт показує зафільмовані кадри нашого сьогодення, історію, яку вже ніхто не зможе переписати. До створення кінопроєкту долучилися 12 тис українців, які фільмували російські злочини на свої телефони, аби світ міг побачити та запам’ятати ціну, яку платить Україна.

Дякуємо ЗСУ за можливість жити під українським небом! 

Слава Україні! Героям Слава!






 #Пост_подяка




#Володимир_Підгірняк

🍁📚Щиро дякуємо за подарунок для бібліотеки - книги від автора Володимира Петровича Підгірняка "Золоті руни української писанки та вишивки" ✨та "Бродівська писанка. Сутність стародавніх звичаїв".✨

Підгірняк Володимир Петрович - архітектор, директор проектно - будівельної фірми " Будова - центр - 1".

Лауреат Державної премії в галузі архітектури, член Національної спілки архітекторів України.

Народився у 1950 році в м.Броди, що на Львівщині. Закінчив архітектурний факультет Львівського політехнічного інституту. Дослідник української писанки та вишивки.

Володимире Петровичу, дякуємо за безкорисливу щедрість ♥️ та допомогу сільським бібліотекам📚.Творчих успіхів Вам під мирним українським небом!🇺🇦🇺🇦🇺🇦

середа, 13 листопада 2024 р.

 

Самородок української літератури, легендарний гуморист і сатирик, самобутній автор Павло Губенко, відомий як Остап Вишня, народився 13 листопада 1889 року. Його переслідували, ув’язнювали й відсилали до таборів, та попри це він не втратив свого унікального ставлення до життя і до останнього дарував людям усмішки та хороший настрій. У день народження письменника  згадаємо цитати з його книжок:
*Куди дірка дівається, як бублик їдять.
*Господь дав дітей, дасть і на дітей.
*Співати — це обов’язково, як дихати.
*Оті дурні, що кричать "націоналіст!", не розуміють і ніколи не зрозуміють, що я зумів об’єднати любов до мого народу з любов’ю до всіх народів світу.
*Що таке, по-моєму, література? — запитував Остап Вишня і відповідав: — Це — крила Шевченка! Це — ніжність Лесі Українки! Це — мудрість Івана Франка!.. А взагалі талант — це народ!"
* Чи не від того наші птахи й тварини дикі, що ми самі дикі?
*Нема стільки шкідників серед тварин, як є їх серед нас, серед людей! Ми — самі собі шкідники!
Друзі, читайте! Знаймо своїх геніїв, плекаймо українське!