середа, 26 квітня 2017 р.

"Щоб не повторилося..."

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня. Цю пам'ятній  даті, встановленій  за рішенням Організації Об'єднаних Націй, була присвячена виховна година "Щоб не повторилося..." 

Саме в цей день у 1945 році в'язні концтабору Бухенвальд ("Буковий ліс"), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання.
Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.
     Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу.
Користувачі бібліотеки, переглянувши відеофільм,  познайомилися з страшною історією  створення концтаборів, найбільшими таборами фашистського Рейху та умовами утримання в'язнів.  Найкрасномовніші  є свідчення Вадима Яковича Бойко — людини мовби з легенди.      Із п’яти мільйонів в’язнів, страчених у крематоріях Освенцима,  він — один з тих, хто повернувся звідти живим. Із витатуюваним тавром — № 131161.  Бог зберіг йому життя, можливо, для того, щоб він міг розповісти усім правду про нелюдську жорстокість, до якої вдавалися фашисти.
     І. Бойко зробив це, написавши про усі жахи нацистських концтаборів, страшні злочини гітлерівців у своїх книгах «Слово після страти» (1970 р.) та «Якщо на землі є пекло» (1983 р.) А потім вийшли у світ його спогади: «Лінц-драй», «Останній поєдинок», «На Руженському шосе», «Кам’яна пошта».

     Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Головне, щоб це більше не повторилося. «Щоб не повторилося», - відлунює в наших серцях. 

Немає коментарів:

Дописати коментар